Upravit stránku

Přátelé, sice to tak v §62 a násl. ZOK je uvedeno, ale samozřejmě je z toho cesta ven. A snadná. Toto ustanovení mělo tzv. „zavřít ústa“ nešťastníkům typu klient H-systému, Harvardských fondů či RK Rekin, ale vzhledem k tomu, že každý správný poslanec ovládá několik firem, tak by si přeci na sebe neušili bič.

Obchází se to jednoduše díky ustanovení §68 odst. 1. písm. b), kdy statutární orgán dokáže insolvenčnímu správci, že, jak říká zákon, „s péčí řádného hospodáře vyvinul maximální snahu k odvrácení úpadku“. A zákon vtipně oceňuje snahu, nepožaduje tedy výsledek. Takže, když Vám firma nezadržitelně míří ke krachu, tak abyste nepřišli o soukromý majetek, doporučuji co nejvíce písemných podkladů o tom, že jste měli maximální snahu odvrátit hrozící krach. Co je nejlepší?

• různé zápisy – např. z jednání jednatelů – o tom, kdo co uděláte, abyste sehnali peníze;
• obcházet banky a žádat o úvěry – je jasné, že je nedostanete, ale je třeba si nechat potvrdit, že jste žádali;
• najít si na netu firmy, co dělají revitalizace podniků a komunikovat s nimi (samozřejmě, že nakonec službu neobjednáte, ale nasbíráte plno papírů o tom, že jste s nimi jednali);
• udělat a zveřejnit (třeba na svém webu) jakýkoli – i nesmyslný – projekt na nový produkt či službu, kterou „chcete“ firmu zachránit …

A jakmile Vás insolvenční správce vyzve, co jste udělali pro odvrácení úpadku, předložíte před něj šanon s uvedenými podklady a jste z toho krásně venku.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti