Upravit stránku

Jelikož se majitel nemovitosti neměl ke splácení hypotéky, tak banka předala případ exekutorovi. Ten na LV dlužníka poslal k již zapsanému zástavnímu právu banky své „zahájení exekuce“ a „exekuční příkaz“.

Rád bych kolegy z realit upozornil na jednu věc, protože se na to často ptáte – když dluh za dlužníka uhradím, budu mít čisté LV? Odpovídám NEBUDETE. Uhrazením dluhu, vč. nákladů exekutora, skončí exekuce. Exekutor tedy vymaže z LV „zahájení exekuce“ a „exekuční příkaz“ NIKOLI zástavní právo banky. To si musíte dohodnout sami s příslušnou bankou.

Osobně jsem postupoval tak, že jsem si nechal vyčíslit celý dluh vč. nákladů exekutora. Tuto částku jsem mu poslala. Následně jsem si od exekutora ověřil, že již pravomocně rozhodl o nákladech a poslal bance její peníze. Když je měla na účtu, zašel jsem tady u nás na venkově na místní pobočku a po hodině přehazování horkého bramboru našel paní, která mi nechala do týdne připravit potvrzení o zániku zástavního práva. To jsem dal na katastr, SPOLEČNĚ s návrhem na vklad, zaplatil 1.000,-Kč a LV mám čisté. V některých případech jsou banky dokonce seriózní a návrh na výmaz vkladem na katastr nemovitostí posílají automaticky (např. mám takto dobré zkušenosti s Hypoteční bankou a.s.).

P.S. pro milovníky exekutorů – jelikož jsem to stihl vyřešit ve lhůtě 30 dni od doručení dlužníkovi, dostali jsme zákonnou slevu 50% z celkových nákladů exekuce (=odměna + hotové výdaje + DPH), které byly z přiloženého případu vyčísleny na roztomilých 266.006,-Kč.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti